200 lt Kompresör

200 lt kompresör modelleri sahip olduğu farklı özellikleri ile pek çok farklı sektörde kullanılır. Bu kompresör modellerinin hem yağsız hem de sessiz olan çeşitleri olduğunu söylemek doğur olur. Hava ihtiyacı duyulan alanlarda geniş depo hacmi ile oldukça işlevsel kompresör modellerinden biridir. Buy kompresörlerde depo hacmi 200 lt olarak karşımıza çıkar.

Kompresör Nedir?

Kompresör atmosferdeki havayı sıkıştıran ve bunun ardından basınçlı hava üretilmesini sağlayan araçlardır. Kompresörlerde mekanik enerji pnömatik enerjiye dönüştürür. Kompresörler sahip oldukları çalışma prensibi ile hava ihtiyacı olan alanlarda kullanılır ve farklı depo hacimlerine göre tercih edilir.

Günümüzde mini kompresörlerden vidalı ya da pistonlu kompresörlere, sessiz kompresörlerden yağsız kompresörlere kadar pek çok farklı çeşitten bahsetmek mümkündür. Bu seçenekleri ile ihtiyaca uygun modellerden biri tercih edilir ve ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır.

Kompresör Ne İşe Yarar?

Kompresörler, havayı sıkıştırır ve bunun ardından basınç üretilmesini sağlar. Endüstriyel alanlarda kompresörlerin dönme hareketi elektrikli motorlar tarafından sağlanır. İş makinelerinde, motorlu araçlarda, deniz araçlarında ve seyyar sistemlerde ise benzinli ya da dizel motorlar sayesinde dönme hareketini sağlar.

Elektrikli ya da dizel – benzinli motorlar ile sağlanan dönme hareketi sayesinde kompresörler içerisinde negatif basınç oluşur. Daha sonra ise filtreden geçen hava yine kompresör içerisinde çok dar bir hacme hapsedilir. Kompresör içerisinde sıkıştırma oranı ne kadar fazla olursa basınç oranı da aynı şekilde fazla olur.

Kompresörlerin verimli bir şekilde çalışabilmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden verimli bir çalışma için öncelikle kompresörlerin temiz bir havayı emmesi gerekir. Bunun yanında emilen hava yağmur ile temas etmemeli ve emiş filtreleri ise sık sık temizlenmelidir. Ayrıca emiş filtresinin periyodik olarak değiştirilmesinde her zaman için fayda vardır.

200 lt Kompresör Modelleri

200 lt kompresör modelleri oldukça geniş bir depo hacmine sahiptir. Bu kompresörler ile havayı sıkıştırarak basınç elde edilmesi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Sessiz ve yağsız modelleri ile kullanıcılara kolaylık sağlayan 200 lt kompresörler, aynı zamanda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Endüstriyel alanlarda çok sık kullanılır ve hava ihtiyacının yoğun olduğu alanlarda çok fazla tercih edilir. Şimdi, 200 lt kompresör modellerine ve özelliklerine daha yakından bakalım.

Kuletaş 200 Litre 8 Bar Kompresör

Kuletaş 200 litre 8 bar kompresör modeli, geniş depo hacmi ve hızlı dolum özelliği ile öne çıkar. Güçlü bir motora sahip olmasının yanında üç kafadan oluşan emiş gücü ile pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bu nedenle oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kompresörün diğer özelliklerine bakacak olursak bunlar aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

 • Kuletaş 200 litre kompresör, 300 litre kompresörlerin kafa ve motoru yapısına sahiptir.
 • Ayrıca üç kafaya sahip olması ile emiş gücü oldukça yüksek ve hızlıdır.
 • 4 HP güçlü motoru sayesinde etkili bir oldukça verimli bir çalışma ortaya koyar.
 • Bunların yanı sıra dakika 550 lt hava emişi yapma gücüne sahiptir.
 • En az 3 yıl garantisi ile sizlere uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Attlas ZJ20200N Monofaze Kompresör 200 Litre

Attlas ZJ20200N monofaze 200 litre kompresör, oto yıkama, lastik şişirme, kısa süreli boyamalarda ve hava ile temizlik yapılabilen pek çok alanda kullanılabilir. Basınç ayarı ve göstergesi olan kompresörün oldukça güçlü bir motora sahip olduğunu da söylemek mümkündür. Genel olarak Attlas ZJ20200N monofaze 200 litre kompresörün özellikleri şu şekildedir;

 • Tek kafa ve çift pistonlu bir kompresör modelidir.
 • Piston yatağı dökümden ve kafası ise alüminyumdan oluşur.
 • Dakikada 186 lt hava emiş kapasitesine sahiptir.
 • Kompresörün tank dolum süresi 660 saniyedir.
 • Motor gücü ise 2 HP olarak karşımıza çıkar.

Klpro KLK200T 200 Litre 10 Bar Trifaze Hava Kompresörü

Klpro KLK200T 200 litre kompresör depo kapasitesi ile üretilir. Geniş hacmi ile hava üretiminde oldukça etkili sonuçlar ön plana çıkarır ve aynı zamanda pek çok farklı sektörde kendine yer bulur. Klpro KLK200T 200 litre kompresörün sahip olduğu özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Klpro KLK200T 200 litre kompresörde dakikada 480 lt hava emişi yapabilmektedir.
 • Motor gücü 3 HP olarak karşımıza çıkar.
 • 200 litrelik geniş deposu yüksek seviyede hava almasını sağlar.
 • Yüksek basınca karşı koruma sağlayan tahliye mekanizmasına sahiptir.
 • Kasnak sistemine sahip olması daha iyi bir soğutma yapmasına ve aynı zamanda yüksek performansa göstermesine imkan tanır.
 • Döküm piston yatağı sayesinde ısıya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Fini Kasnaklı MK102-200 Yağlı 200 Litre Kompresör

Fini kasnaklı MK102-200 yağlı 200 litre kompresörler hava ihtiyacı duyulan pek çok sektörde kullanılan ve sahip olduğu özellikleri ile çok fazla tercih edilen kompresör modelleri arasında yer alır. Kompresörün özellikleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Motor gücü 3 HP olan bu kompresörlerde hava üretimi oldukça hızlı bir şekilde yapılır.
 • Dakikada 305 lt hava emiş gücüne sahiptir.
 • Depo kapasitesinin 200 lt olması çok yüksek seviyede hava almasına yardımcı olur.
 • Kasnak sistemi sayesinde daha hızlı bir soğuma sağlar. Ayrıca bu özelliği ile oldukça yüksek bir performans gösterir.
 • Piston yatağı dökümden oluşur ve bu sayede ısıya karşı dayanıklı bir yapı gösterir.

200 lt Kompresör Markaları

Atlas Copco, Attlas, Puma, Fini, Aydın Trafo, Dalgakıran, Özen, Tornado, Stanley, Teknos, Tamsan, Yiğitsan, Bosan, Ekomak, Lupamat, Komsan markalarının 200 lt kompresör modellerin için fiyat teklifi alabilirsiniz.