NSB 3160 AKUPLE SERİSİ

NSB 3160 AKUPLE SERİSİ Kompresörlerimiz elektrik motor milinden direk krantka bağlanarak çalıştırılmaktadır. Silindirler en kaliteli sfero malzemeden dökülmektedir. Silindirler dayanıklı olup uzun bir müddet aşınmayı geçiktirmektedir.

NSB 2220 SERİSİ

NSB 2220 SERİSİ  Kompresörlerimiz kayış kasnak ve direk akuple olarak üretilmektedir. Tüm malzemelerimiz birinci sınıf malzemelerden üretilmektedir. Ürünlerimi yüksek performanslı ve düşük maliyetlidir.

NSB 3220 SERİSİ

NSB 3220 SERİSİ Kompresörlerimiz alanında tek bulunmaktadır. Çimento fabrikalarında ve beton santrallerinde uzun ömürlü olarak kullanılmaktadır.

Silobas Kompresör

Kompresör çeşitlerinden silobas kompresör basınçlı havayı fazla harcama yapmadan oluşturmak isteyen sanayi tesisleri için uygun ekonomik ve ideal ağırlıkta olan kompresörlerdir. Hem işletim sistemi hem de bakımı çok kolaydır ve giderleri çok az seviyededir. Silobas kompresörler zor koşullarda bile çalışabilecek şekilde üretilmiştir.

Silobas kompresörlerde düşük kompresör devri sayesinde yüksek debi elde edilir. Devir yükseldikçe kompresör içindeki aşınmalar artar. Teknos sanayi tipi kompresörlerde yer alan piston çapları özellikle büyük üretilmiştir ve böylece kompresör devri uzun ömürlü ve düşük masraflı olmaktadır. Tek parça çelik krankı bulunan silobas kompresörlerde ilk hareket ve sürekli çalışmaktan kaynaklanan darbeli yüklere karşı uyumluluk göstermektedir ve yapısı elastiktir. Yüksek devrimli subapları bulunur ve çelikten üretilmiştir. Silobas kompresör havayı emiş ve basış kanalları olarak oldukça kalitelidir. Silindir dış yüzeyleri ve silindir başlıkları derin kanatlarla donatılmıştır ve ısı dağılımı mükemmeldir. Merkezi yağlama sistemi sayesinde hareketli elemanların ve ana yatak rulmanlarının en iyi biçimde yağlanmasına yardımcı olur. Çalışma sistemi boş ve dolu şeklindedir. Silobas kompresörün arıza sebebi genellikle yağsız çalıştırılmasından kaynaklanmaktadır.

Silobas kompresörlerinin emniyet sistemleri düşük yağ seviyesinde uyarı vermektedir. Çok düşük yağ bulunduğunda ise kompresör otomatik olarak çalışmay durdurur. Silobas kompresör içerisinde; elektrik motoru, çelik şase, kompresör ünitesi, kayış koruması, V kayışı, kayış gerdirme kızakları, emiş filtreleri, yağlama emniyet sistemi, yüksüz hareket sistemi, elektro fanlı kademe arası soğutucu, soğutucu bağlantı hortumları, çıkış basıncı manometreleri yer alır. Hava tanklı silobas kompresörlerde ise şase ünite, soğutucu, hava tankı, tank manometresi, basınç otomatiği, yağ ve su ayırıcı bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak elektrik panosu, özel filtreler, gazlı kurutucular ve özel hava tankları yerleştirilmektedir. Silobas kompresörler markasına, çeşidine ve kalitesine göre değişik fiyatlarda bulunmaktadır. Günümüzde silobas kompresörlerin kullanımı giderek artmaktadır. Hem kamyon üzeri hem de sabit yer işletmelerinde kullanıma uygun olduğu için tercih edilmektedir.

Silobas kompresörler dizel motorlu ya da elektrik motorlu olmak üzere iki farklı seçenekle kullanılabilirler. Valf sistemleri üretici firmalar tarafından özellikle geliştirilmiştir ve gün geçtikçe daha da fazla değer kazanmaktadır. Pet şişe üretiminde kullanılmak üzere tasarlanan silobas kompresörler sayesinde düşük basınç kademesinde bulunan vidalı kompresörün yüksek basınç kademesinde de silobas kompresöründen meydana gelmektedir. İşletme basıncı, hava miktarı, özgül güç tüketimi, yüksüz güç tüketimi ve temiz basınçlı hava kullanımı ile özellikle tercih edeceğiniz bir kompresör çeşididir.