ATLAS KOMPRESÖR TAMİRİ BAKIMI TEKNİK SERVİSİ

Atlas vidalı kompresör servisi bakımı onarımı

İstanbul Atlas Copco kompresör servisi, Atlas kompresör tamiri, Atlas  kompresör servisi, Atlas Copco Bakımı hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Atlas Copco kompresör özel servisi olarak faliyetlerimize 2005 yılında İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası tüm ilçe ve tüm semtlere servis hizmeti vermekteyiz.

Günümüzde hemen hemen neredeyse her işletmede bir kompresör bulunması mümkündür. Üretimi artırmak ve işgücü kullanımını azaltmak amacıyla kullanılan önemli donanımlardan biri olan silobas kompresör seçimi dikkatli önizleme gerektirmektedir. Kompresörlüğün verimliliği toplam faaliyet maliyeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği hava kompresör özelliklerinin arasında kapasite, çalışma basıncı ve ihtiyaç duyulan hava kalitesi olarak sıralanabilir.

Ayrıca kullanım noktalarının sayısı ve kompresörün verdiği havanın alan ölçüsü, basınçlı hava kullanımındaki değişmeler, kompresörün geleceğinde oluşabilecek kullanım artışı, kompresörün bulunduğu ortam şartları, soğutma suyu bulunabilirliği, kalitesi ve maliyeti gibi özellikleri de önemlidir. Kompresörün kullanım alanları çok fazla yaygın ve farklı işlevler ile de gerçekleşmektedir.

Örneğin gazları sıkıştırmak için, kontrol ya da işletme mekanizmaları için, vakum çözülmesi, sıkma, form verme, konveyör, baskı kalıplarında, kaldırma, taşıma, harmanlama, üfleme, soğutma, sıkma, dokuma, bükme, eğme gibi pek çok alana tercih edilebilir.

Havayı ya da diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek olan basınçlara sıkıştırmamıza yarayan kompresörler, aynı zamanda atmosferden aldığı havayı da sıkıştırarak basıncı arttırır. Kompresör seçiminde işletmenin bulunduğu bölgedeki hava basıncı en önemli detaylardan biridir.

Havanın miktarı ve havadaki gazın yoğunluğu, kompresörün o hava miktarına ve basıncına göre tipi, özgül güç tüketimi, yüksüz haldeki güç tüketimi ve yağsız basınçlı hava koşulları da kompresör seçiminde önemlidir. İşletmenize uygun olmayan fazla basınçlı hava kompresörü seçerseniz size maddi anlamda zarar verecektir.

Aynı zamanda çalışma koşullarına da ters düşeceğinden arızalanmalar kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda işletmenize en uygun olan kompresörü seçmeniz gerekmektedir. Hava kompresörü fiyatları adlı sayfamızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz. Kaliteli pistonlu kompresör yüksüz konumdayken en az gücü tüketen kompresördür.

İşletmenize göre düşük elektrik harcayarak en iyi verimli havayı elde eden kompresörler daha çok işinize yarayacaktır. Kompresörlerinizin bakım ve rutin kontrollerini de düzenli bir şekilde yaptırmanız gereklidir.

İstanbul Atlas kompresör servisi, Atlas kompresör tamiri, Atlas  kompresör servisi, Atlas Kompresör Bakımı hizmetleri için Atlas Kompresör ile iletişime geçebilirsiniz.

Atlas Copco servisi, atlas Copco kopresör bakımı ve diğer hizmet için hemen iletişime geçiniz.

Atlas Kompresör teknik servisi için telefon numarası: +90 532 316 20 17

Günümüzde işletmelerde tercih edilen, çok fazla kullanılan kompresör çeşidi gürültüsüz çalışmasıyla bilinen vidalı kompresörlerdir. Fakat ihtiyacınıza göre pistonlu kompresör, vidalı kompresör, eksenel akımlı, merkezkaç, dönel pozitif, jet, hidrolik, gaz ve buhar kompresörlerini kullanabilirsiniz. Dizel, hava ya da hermetik kompresörler de seçebilirsiniz. Her marka hem de çeşit olarak piyasada pek çok kompresör çeşidi bulunmaktadır.

Günümüzde işletmenizde kullanacağınız kompresörün modelini, çalışma sistemini seçerken dikkat edeceğiniz gibi, kompresörü koyacağınız kompresör odasını belirlemenin de büyük ölçüde önemi vardır. Hem bulunduğu oda hem de odanın havalandırma biçimi oldukça önemlidir.

Kompresörü yerleştireceğiniz odada servis ve ilerideki büyümeyi karşılayabilecek büyüklük, iyi havalandırma, kondensatın rahat uzaklaştırılabilmesi, kaldırma ve taşıma ekipmanları için imkan ve ses izolasyonu gereklidir. Kuru, temiz, serin ve kışın donmaya karşı tedbir alınmış bir bölgede bulunmalıdır.

Kompresörler için yerleştirme planı yapılarak sıcak bölgelerde bulunacak kompresörlerin odaları ayrıca ek özellikler taşımalıdır. Özellikle iyi bir güneş koruması, ek havalandırma fanları, basınçlı hava tankları daima kurutucudan önce yerleştirilmelidir.

Daha düşük basınç sağlamak için sistemde kullanılan komponentler büyük olmalıdır ve mümkün olduğunca büyük ve güvenli kondensat tutucu sistem bulundurulmalıdır. Kompresör odası hazırlanırken kompresörlerle giren enerjinin ısı enerjisine dönüştürüldüğü mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu da odanın yeterli havalandırmayı sağlamasını amaçlar. Odadaki açıklıklar ve fanlar yardımı ile havalandırma sağlanabilir.

Farklı durumlarda ise giriş ve egzoz havası için ekstra kanallar yapılabilir. Bu durumda iki farklı havalandırmadan bahsedilebilir; doğal ya da cebri havalandırma. Doğal havalandırma; soğuk havanın sıcak havadan daha fazla olduğu durumlarda zemine daha yakın olmalıdır. Tam tersi durumda ise sıcak hava yükselir ve doğrudan yukarı gider. Cebri havalandırmada ise 15 kW üzerindeki motor gücüne sahip olan kompresörlerde doğal havalandırma yetersiz kalır.

Aynı zamanda bazı küçük motorlarda cebri havalandırmayı gerektirebilir. Örneğin; havalandırma menfezleri küçük ise, oda içerisinde birden fazla ısı kaynağı varsa, kompresör odası çok fazla küçükse kullanılabilir. Konumuna göre cebri havalandırma farklı şekilde de yapılabilir.

Fan bulunan basit egzoz menfezi ile, ek bir fan olan ya da olmayan kanal menfezli, ek fan ve yönlendirme kanatçığı içeren kanal menfezi ve ısıyı geri kazandırmak için sistem içeren kanal menfezlerinde de cebri havalandırma kullanılabilir. Sizler de bilgilerinizi tazelemek isterseniz pistonlu kompresör sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğal havalandırmada soğuk hava menfezi yere oldukça yakın yapılmalıyken, sıcak hava çıkışı yükseğe yapılmalıdır. Havalandırmalarda fizik kanunları mutlaka dikkate alınmalıdır. Havalandırmaların temel ilkelerine mutlaka dikkat edilmelidir.

Atlas Kompresör olarak sizlere teknik servis hizmeti sunuyoruz. En uygun fiyata, en kaliteli hizmeti sağlıyoruz.

Sizler de Atlas Kompresör servisi ile iletişime geçmek isterseniz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İstanbul Atlas Copco kompresör servisi, Atlas Copco kompresör tamiri, Atlas Copco servisi, Atlas Copco Bakımı hizmetleri için Atlas Kompresör ile iletişime geçebilirsiniz.