DENTAL KOMPRESÖR TAMİRİ BAKIMI TEKNİK SERVİSİ

 

dental-kompresor-tamiri-bakimi-servisi

Dental kompresör servisi, Dental kompresör bakımı, Dental kompresör tamiri hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dental kompresör servisi olarak İstanbul Avvrupa yakası tüm ilçe ve semtlere servis hizmeti vermekteyiz tüm marka ve model dental kompresörler için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Çevremizdeki hava %78 nitrojen, %21 oksijen ve %1 diğer gazlardan (karbondioksit, argon) meydana gelmektedir. Basınçlı havanın özelliklerine bakacak olursak, enerjinin havada depolanmasından dolayı sıkıştırılmış bir atmosfer havasıdır. Basınçlı hava uzun boru hatları boyunca kontrol edilebilir, depolanabilir ve genişleyerek iş alanında da kullanılabilir. Hava kompresör servisi için +90 532 316 20 17 telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer tüm gazlarda olduğu gibi hava da moleküllerden oluşur ve diğer molekül kuvvetleri tarafından tutulur. Basınç kaybı; kesit alanı, hava hızı, boru boyu ve boru iç yüzeyinin durumu ile alakalıdır. Kompresörler de bir gazı sıkıştırmak amacı ile üretilmiştir. Elektrik sayesinde çalışan kompresör çeşitleri havayı ya da diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için kullanılırlar. Kompresörler belli ölçüde vakum elde edebilir ve atmosferde var olan basıncın altına inmek için de kullanılabilir. Kompresör seçerken; işletme basıncına, hava miktarına, kompresör tipine, özgül güç tüketimine, yüksüz güç tüketimine ve temiz, yağsız basınçlı hava üretmesine dikkat edilmelidir. Bir işletmenin ihtiyacından fazla basınçlı makinayı tercih etmesi, işletmeyi maddi anlamda kayba uğratacaktır. Kullanım sürecinde en düşük elektrik harcayarak en verimli havayı elde eden makina kaliteli bir kompresördür. Yani kompresörün boşta çalışırken en az gücü tüketmesi gerekmektedir. Kompresör tamiri tel bilgilerini yukarıda sizlere sunduk.

Kompresörlerin en önemli kısmı soğutma sistemleridir. Çünkü fazla ısınmadan kaynaklı arızalar oluşursa çalışmayabilirler. Bir kompresör arızalandığında sistem de bozulmuş demektir. Kompresör sorunları acil bir şekilde çözülmelidir. Hava basıncını arttırmak için dinamik ve pozitif deplasmanlı olmak üzere iki farklı ana grubu bulunmaktadır. Çalışma şekillerine göre kompresör çeşitleri; pistonlu kompresörler, vidalı kompresörler, merkezkaç kompresörler, eksenel akımlı kompresörler, dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörler, jet kompresörler, hidrolik kompresörler ve gaz-buhar kompresörleridir. Bunların yanı sıra ayrıca hermetik kompresör, hava kompresör, dizel kompresör gibi farklı türleri de bulunmaktadır. Piyasada çok fazla sayıda kompresör çeşidi ve markası bulunur. Kalitesine göre fiyatları da değişmektedir. Kompresörler; gaz sıkıştırma, vakum çözümleme, form verme, kalıp baskı, püskürtme kalıbı, karıştırma, harmanlama, kontrol ve işletme mekanizmalarında, dokuma tezgahlarında, soğutma, kaldırma ya da taşıma gibi işlemlerde de kullanılabilir. Dental kompresör servisi, Dental kompresör bakımı, Dental kompresör tamiri hizmeti için hemen bizi arayabilirsiniz.