VİDALI KOMPRESÖR TAMİRİ BAKIMI TEKNİK SERVİSİ

vidali-kompresor-servisi-tamiri-bakimi-onarimi

İstanbul vidalı kompresör servisi, vidalı kompresör tamiri, vidalı kompresör bakım ve onarımı hizmeti için iletişim sayfasından bizi arayabilirsiniz. İşletmeler için kompresör seçimi oldukça dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. İhtiyaçlarını karşılama ve düzgün sistemli bir kompresör seçimi dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Kompresör ve hareket motoru mutlaka düzenli olarak kontrol edilmelidir. Kompresörler rutin kontrollere ihtiyaç duymaktadır. Basınçlık, sıcaklık ve debi değerleri rutin bir şekilde ölçülmeli ve değerlerinin normal olmasına özen gösterilmelidir.

Emme ve basma basıncında veya debi miktarında herhangi bir değişiklik gözükürse, bu durum işletmede bir hata olduğunun da işareti olabilmektedir. Kompresörün çalışma durumu aynı devam etse bile basılan gaz sıcaklığında artış ya da emme basma subaplarında farklılık gözükebilir. Böyle durumlarda elle kontrol edilerek arıza tespit edilebilir. Kompresörlerde yağlama yağı 50 ile 65 derece olmalıdır. Sıcaklık bu derecelerin dışına çıktığında soğutucu iyi çalışmakta ya da yağ pompası yeterli düzeni sağlayamamaktadır. Basınç, sıcaklık ve debi değişimleri sorun olarak ele alınıp çözümlenme gerektirebilir. Gerekli tedbirler alınmalı ve kontrol edilerek çözülmelidir. Örneğin yağlama basıncı düşmüşse filtre tıkanmış olabilir ya da yatakların aşınması yağ basıncının düşmesine neden olabilir. Yağlama borularının giriş noktalarında bulunan valfler tıkanabilir. Silindir soğutma suyu sıcaklığında gözlenen değişikliklerde soğutma suyu sistemi kontrol edilmelidir. Kompresörde sıkıştırma oranı artarsa basma gazı sıcaklığı da artmaktadır. Sıcaklığın çok fazla olması arızalara yol açabilir. Basma subaplarının kullanım ömrü azalır. Vidalı kompresörlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz bağlantımızı kullanabilirsiniz. Arızalanan basma subaplarında silindir basıncı ve debide düşüş yaşanır. Kompresör çalışırken değişiklik gösteren her durum mutlaka araştırılmalıdır. Mekanik bir sistem olduğu için değişkenlerin kayıt altında tutulması, sorunların kısa sürede çözülmesine katkı sağlayacaktır. Önemli sorunlar oluşabileceğinden kontrollerin düzenli şekilde yapılması ve bakımın satın alınan firma tarafından incelenmesi gerekmektedir. Aylık, üç aylık, altı aylık periyodik kontroller ile kompresör titizlikle kullanılmalı ve ömrünün uzun olması sağlanmalıdır. Kompresörlerin kapağını açmak için doğru anahtar kullanılmalı, filtrenin fiziksel durumu incelenmeli, filtredeki kalıntılara bakılmalıdır. Yağ dikkatli bir şekilde boşaltılarak temizlenmeli, kapağın iyi kapatıldığından emin olunmalı, su çıkışı kontrol edilmelidir. Pistonlu kompresörün özelliklerini incelemek isterseniz bağlantımızı kullanabilirsiniz.

İstanbul vidalı kompresö servisi, vidalı kompresör tamiri, vidalı kompresör bakım ve onarımı hizmeti için iletişim sayfasından bizi arayabilirsiniz. İletişim için telefon numarası: +90 532 316 20 17  

Çok kademeli kompresörlerde kademeler arasında bulunan blok vanaları yükten boşaltma ile en düşük basınç kademesini boşaltır. Basınç kademeleri sırası ile boşaltılır. Kompresör seçerken işletmenize uygun biçimde, düzenli işleyecek kompresörlerden seçmeniz faydalı olacaktır. Ne kadar uzun ömürlü olması, ekonomik anlamda da size ve işletmenize o kadar katkı sağlayacaktır. Sizlere atlas kompresör olarak en iyi hizmeti sunma garantisi veriyoruz.

vidalı kompresorKompresör Türleri

Çalışma alanlarına ve sistemlerine göre çok farklı kompresör türleri bulunmaktadır. Her birinin kendi sistemleri içinde farklı işleyişleri ve biçimleri bulunan kompresörlerden en çok dikkat çekenleri ise ileri-geri kompresörler, dönel kompresörler, merkezkaç kompresörler, eksenel kompresörler, jet, gaz ve buhar ve hidrolik kompresörler bulunur. Hava kompresör fiyatları için Atlas Kompresör ile iletişime geçebilirsiniz.

İleri-geri kompresörler pistonun hareketi aracılığı ile sıkıştırılır ve havanın giriş çıkışı için kapakçıklar bulunur. Kompresör içerisinde dönme hareketini doğrusal hareket ile gel-git şekline getiren biyel mekanizması bulunur. Dönel kompresörler kendi arasında merkezkaç, eksenel ve dönel pozitif yer değiştirmeli olarak üçe ayrılır. Merkezkaç kompresörlerde hava veya diğer gazlar merkezi daireyi içeri alır. Hava, sistemdeki dönmeden kaynaklı olarak merkezkaç kuvveti altındadır. Dış kısma geldiğinde hızı düşer ve basınç artar. Kullanımı çok kolaydır ve başka kısımlara ihtiyaç duymazlar. Yağlama olmadığından da havada yağ buharı oluşturmaz ve masrafı düşüktür. Eksenel akımlı kompresörler havanın dönme eksenine bağlı olarak paralel şekilde hareket eder ve helisel biçimde ilerler. Basıncın sürekli artmasıyla çalışma sistemi türbin sistemine uygundur. Pervane ya da türbin kanatları bulunan, kompresörün iç cidarını meydana getiren kısımdan, çıkış kısmını oluşturan ve dönen kısmı tutan yatak bölümünden, içinde helisel bulunan kısımlardan oluşur. Dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörlerin pompasında hava dış merkezde bulunan pompalar sayesinde birbirini takip eden küçük hacimlerle alınır. Hacim azaldıkça basınç artar. Eksenel akımlı kompresörler çalışma sırasında hızı artırılan, arından da düşürülen sistem kullanılır. Böylelikle basıncın yükselmesi sağlanır. Birbirine eklenen bölümleri bulunan eksenel akımlı kompresörlerde küçük hacim kaplaması, dönen kısım merkezi bulunur ve bu da merkezkaç kuvvetinin düşük olmasını sağlar. Kompresör servisi işlemleri ikinci el alınan kompresörlerde sıkça ihtiyaç duyulan bir hizmettir.

Jet kompresörleri hidrolik ve gaz ve buhar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Hidrolik kompresörler düşen ya da basınç altında olan suyu, mekanik hareketlerle havaya basınç uygulamak için kullanırlar. Gaz ve buhar kompresörleri basınçlı havanın ya da buharın çıktığı bir ağız bulunduran kompresörlerdir. Yüksek basınçlı hava ağızdan çıkarken genişler ve hızlı hareketi sırasında havayla birlikte sürüklenir. Kinetik enerji basıncın artmasına olanak sağlar. Kompresör tamiri işlemlerine dair güvenilir hizmet veren yerlerle iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. İstanbul vidalı kompresö servisi, vidalı kompresör tamiri, vidalı kompresör bakım ve onarımı hizmeti için iletişim sayfasından bizi arayabilirsiniz.