TEKNOS KOMPRESÖR TAMİRİ TEKNİK SERVİSİ

teknos-kompresor-tamiri-servisi-bakimi

Teknos kompresör servisi, Teknos kompresör tamiri, Teknos kompresör bakımı hizmeti için bizimle iletişime geçiniz. Teknos Kompresör olarak 2005 yılından itibaren istanbul avrupa yakası tüm semtlere hizmet vermekteyiz.Teknos 100 lt 200 lt 300 lt 500 lt pistonlu kompresörlerin bakım ve onarım işleri itina ile firmamız tarafından yapılmaktadır.Ayrıca vidalı kompresör satışımız başlamıştır.  İstanbul Teknos Kompresör Servisi –  Teknos kompresör bakımı – Teknos kompresör tamiri hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kompresörler dışarıdan aldıkları havayı daha yüksek basınçlarda kullanma imkanı sunar. Basınçlı havanın pek çok avantajı bulunmaktadır ve bu avantajlardan yararlanmak ekonomik açıdan da pahalıdır. Basınçlı havayı ekonomik ve az maliyetli kullanmak için uygun kompresör seçilmeli ve sürekli, düzenli çalışmasını sağlamak için işletmeler kendilerine uygun kompresörü elektrik enerjisine de uygun biçimde seçmelidir. Kompresör seçerken işletme basıncına, hava miktarına, kompresör tipine, özgül güç tüketimine, yüksüz güç tüketimine ve temiz basınçlı hava olmasına dikkat edilmelidir. Bir işletme ihtiyacından fazla basınç oluşturan kompresör seçerse ekonomik anlamda büyük kayıplara uğrayacaktır. Kaliteli bir kompresör ise düşük elektrik kullanımı ile en verimli şekilde hava elde edecek ve arıza oluşturması da kolay olmayacaktır. Bunun için hava kurutucu kompresörler sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.  Kompresör boşta çalışırken, güç tüketimi en az seviyede olmalıdır. Kompresör soğutma sistemlerinin kalbidir. Arıza meydana geldiğinde çalışmazlar ve sistemleri de arızalanır. Kompresör sisteminde yer alan sorunlar bir an önce çözülmelidir. Hava basıncını arttırmak için kullanılan dinamik kompresörler ve pozitif deplasmanlı kompresörler olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Dinamik kompresörler aynı zamanda turbo kompresörlerdir. Kullanılırken hava basıncı hava akışı sırasında yükseltilir. Pozitif deplasmanlı kompresörler havanın belli bir hacim içinde sıkıştırılarak basıncın artırılmasını sağlar. Çalışma şekillerine göre pistonlu kompresörler, vidalı kompresörler, merkezkaç kompresörler, eksenel akımlı kompresörler, dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörler, jet kompresörler, hidrolik kompresörler, gaz ve buhar kompresörleri bulunur. Vidalı kompresörün çalışma prensiplerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kompresörler gaz sıkıştırma, kontrol, sıkma, işletme mekanizmaları, form verme, bükme, harmanlama, soğutma, bağlama sıkma, konveyör, otomatik ekipmanlar, eğme, püskürtme, karıştırma, kaldırma, taşıma gibi işlemlerde kullanılır. Teknos kompresör servisi, Teknos kompresör tamiri, Teknos kompresör bakımı hizmeti için bizimle iletişime geçiniz.