AYDIN TRAFO KOMPRESÖR TAMİRİ BAKIMI SERVİSİ

aydin-trafo-kompresor-tamiri-bakimi-servisi

 

Aydın Trafo kompresör servisi, İstanbul Aydın Trafo kompresör tamiri, Aydın Trafo kompresör bakımı ile ilgili hizmetler için hemen bizi arayınız. Aydın Trafo kompresör özel servisi olarak 2005 yılından itibaren istanbul avrupa yakası tüm semtlere hizmet vermekteyiz.Aydın Trafo 100 lt, 200 lt, 300 lt, 500 lt pistonlu kompresörlerin bakım ve onarım işleri itina ile firmamız tarafından yapılmaktadır. İstanbul avrupa ve anadolu yakası olmak üzere tüm ilçelere tüm semtlere servis hizmetimiz vardır.

Günümüzde pek çok kompresör çeşidi bulunmaktadır. İşletmelerin ihtiyacını karşılayan kompresörler havayı ya da diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için kullanılmaktadır. Silobas kompresörler ise kaliteli basınçlı havayı fazla yatırım yapmadan ekonomik ve normal boyutlarda bulunan kompresörlerdir. İşletmenin giderleri açısından en az seviyede tutulabilen ve çok zor koşullarda bile çalışacak şekilde tasarlanan kompresörlerdir. Vidalı kompresör fiyatları için atlas-kompresor.com adresine bakınız.

Gaz hacminin sıkıştırılması sayesinde gazın basıncını arttıran mekanik bir alet olan kompresörler, gazın hacmini indirger ve birçok işletmede kullanılır. Sıvılar bazen indirgenebilir özellikte değildir ve bu nedenle pompanın ana işlevi sıvıların aktarımı ile gerçekleşir. Bu esnada, sıcaklık artar ve oluşan basınç artışı ile gazın başka bir yere aktarılmasına yardımcı olur.

Gaz kompresörleri sınıflandırmalarına bakacak olursak; pozitif sıkıştırmalı kompresörler arasında pistonlu, paletli dönel, helisel – vida tipi, çift spiralli – scroll, trokoidal, vidalı kompresörler teknik bilgi köşesi, hava ve yeni nesli vidalı kompresörler bulunur. Bazı pnömatik makinaların ve havalı el aletlerinin kullandığı, fabrikalarda ve imalathanelerdeki basınçlı hava ihtiyacını karşılamak amacı ile kullanılırlar. Farklı çeşit kompresörlerin farklı işletmeler tarafından kullanılması tamamen tercih ve ihtiyacı olanı karşılama ile alakalıdır. Örneğin; pistonlu kompresör tamiri telefon oldukça zordur ve gürültülü çalıştıklarından dolayı çok fazla tercih edilmezler. Fakat tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de fiyatının düşük olmasıdır. Tercih edenler daha çok küçük ve orta büyüklükte olan işletmelerdir. Diğer yandan vidalı kompresörlere bakacak olursak, sessiz çalıştıklarından ve bakım problemi olmadığından çok tercih edilen kompresörler arasındadır. İçerisindeki vidalar birbirine temas etmediği için aşınma olmaz ve bu nedenle büyük ve orta işletmelerde sıklıkla kullanılır. Turbo kompresörler ise havaya kinetik enerji kazandırırlar ve ardından da havadaki kinetik enerjiyi azaltarak basınç enerjisine dönüştürürler. Bu yüzden de yüksek debi, düşük basınç gereken yerler tarafından tercih edilir. Ucuz kompresör ve vidalı kompresör fiyatları Atlas Kompresör’den temin edebilirsiniz.

Çok eski tarihlere dayanan kompresörler, 1650 yılında Otto von Guericke tarafından geliştirilmeye başlanmış ve vakum pompalarında önemli ilerleme kaydettiği görülmüştür. 1829 yılında William Mann basınçlı hava kompresör makinasının patenti almıştır ve izlediği gelişmeler sayesinde hem ekonomik hem de ağırlık olarak hafif makinalar üretilmiştir. 1872 yılından sonra sıkıştırma yöntemi ile birlikte soğutma da yapılmıştır. Soğutma yöntemi ile su jeti fışkırtılmış ve kompresörlerde oluşabilecek sorunlar da böylelikle anlaşılmıştır. Sorunların çözümlenmesiyle etrafında su elbisesi olan kompresörler üretilmiş ve bir akışkanı ya da gazı, gereken basınca göre sıkıştırabilen kompresörlerin günümüzde hala kullanılan türleri ortaya çıkarılmıştır.  Aydın Trafo kompresör servisi, İstanbul Aydın Trafo kompresör tamiri, Aydın Trafo kompresör bakımı ile ilgili hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.