BOSAN KOMPRESÖR TAMİRİ BAKIMI TEKNİK SERVİSİ

bosan-kompresor-teknik-servisi

Bosan kompresör servisi-Bosan kompresör tamiri-Bosan kompresör bakımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz. BOSAN kompresör teknik servisi olarak 2005 yılından itibaren istanbul avrupa yakası anadolu yakası tüm semtlere tüm ilçelere hizmet vermekteyiz. Hizmetleriz 100, 200, 300, 400, 500 lt pistonlu hava kompresörleri alında olmak üzere vidalı kompresörleride kapsamaktadır.

Kompresörler, sıkıştırdıkları gazlardan giren gazların hacmi çıkan gazlardan daha fazla olmaktadır. Çıkış ve giriş debileri de bu nedenle farklı olacaktır. Kompresörler de bu durum emme tarafında bulunan debinin ölçülmesi ile hesaplanır. Emme tarafındaki basınç atmosfer basıncından fazla ise basınçtaki hacim hesaplanır. Kompresör gazı basınçlandırmak için onun üzerinde belli miktarda çalışmaktadır. Bir gazın hem basınçlandırılması hem de sıkıştırılması için belli ağırlıkta gazın düz olarak kaldırılması gerekir. Gazın yüksekliği hıza bağlıdır ve hız arttıkça kompresörün basma yüksekliği de artar. Kompresörler büyük miktarlarda gaz kullanılan yüksek kapasiteli bir sistemdeyse eğer, çalışmaya başladıklarında sistemin gaza olan ihtiyacı nedeniyle direnç çok azalır ve kompresör normal şekilde çalışır. Fakat sistem tüm gazı kullanamazsa basınç daha da çok artar ve direnç büyür. Kompresör tarafından gazdan daha az oranda gaz kullanılırsa gaz akışını devam ettirmek ile gaz başına harcanan enerji artar. Basma yüksekliği büyüdüğünde kompresörün azami basma yüksekliğine gelinmiş olur.

Kompresörlerin kullanımında özellikle kompresör odası için havalandırmaya dikkat edilmelidir. Farklı yöntemlerle kompresör havalandırması sağlanmalı ve kompresörler için uygun ortamlar hazırlanmalıdır. Kompresör çeşidine göre önlem alınarak, uzun vadeli kullanım sağlamak için havalandırma koşullarına dikkat edilmelidir. Özellikle de havalandırma koşulları için fizik kanunları göz önünde bulundurulmalıdır.