Kompresör Tamiri Teknik Servis Hizmeti;

Arızalanan vidalı kompresör, silobas kompresör, pistonlu kompresör, hava kompresör ve hava kurutucular için kompresör tamiri, kompresör bakımı ve teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Kompresör Tamiri Teknik Servis İletişim Bilgileri ve İletişim Formu:

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  Topkapı, İstanbul.

  +90 532 316 20 17​⁠​

  info@atlas-kompresor.com

  (0212) 565 0992 (Fax)

  P.tesi – C.tesi: 08:00 – 24:00

  Kompresör Teknik Servis Hizmetlerimiz: Atlas Copco Servisi Tamiri –  Vidalı Kompresör Servisi Tamiri – Özen Kompresör Servisi Tamiri – Bosan Kompresör Servisi Tamiri – Teknos Kompresör Servisi Tamiri – Dental Kompresör Servisi Tamiri – Ekomak Kompresör Servisi – Tamsan Kompresör Servisi Tamiri – Yiğitsan Kompresör Servisi Tamiri – Komsan Kompresör Servisi Tamiri – Lupamat Kompresör Servisi Tamiri – Aydın Trafo Kompresör Servisi TamiriDalgakıran Kompresör Servisi tamiri

  Kompresör tamiri ve kompresör servisi ile ilgili merak edilen detayları bu sayfamızda görebilir ve gereken bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kompresörlerin çalışma sistemleri mutlaka işletime uygun ve taleplerinizi karşılayacak şekilde olmasıdır. Ancak çalışma sistemine de hem maliyet hem de uzun dönemli kullanım açısından dikkat edilmelidir. Aksi taktirde sık sık kompresör servisine gitmek zorunda kalırsınız. Bu nedenle kompresörlerde başlı başına bulunması gereken kompresör özellikleri mutlaka araştırılmalıdır. Öncelikle bu araştırma yapılırken ikinci el kompresör alınırken daha önce kompresör tamiri görüp görmediğinden emin olunmalıdır.

  vidali-kompresor-servisi-tamiri-bakimi-onarimi

  Kompresör sisteminde ilk kalkışta dönme momentinin yeterince az olması, verimlerin kısmi yüklerde de düşmemesi, değişik çalışma şartlarında emniyet ve güvenilirliği koruması, titreşim ve gürültü seviyelerinin kısmi ve tam yüklerde ve değişik şartlarda belirli seviyenin üstüne çıkmamasıdır. Ömrünün uzun olması ve arızasız çalışması, daha az güç harcayarak birim soğutma değerini sağlayabilmesi, maliyetinin mümkün olduğu kadar düşük olması, sürekli bir kapasite kontrolü ve geniş bir yük değişimi hareketlerine uyabilmelidir. Fakat bu özelliklerin tümünü birden taşıyan silobas kompresör türü bulunmamaktadır. Bu nedenle de işletmeler kendilerine uygun olan özellikleri taşıyan kompresörleri seçmelidirler. Kompresör teknik servisi hizmet şirketlere tercih edilmelidir. Kompresör servisi ve kompresör tamiri için şahıslardan çok deneyimli şirketlere başvurmanızı öneririz. Bu hem bütçe hem de sağlamlık açısında daha uygun olabilir.

  dalgakiran-kompresor-tamiri-bakimi-servisi  lupamat-kompresor-tamiri-servisi-bakimi

  Kompresör servisi ile birlikte kompresörün kullanım alanlarına bakmak gerekir. Bunlar gaz sıkıştırma, kontrol ve işletme, sıkma, vakum çözümleme, form verme, püskürtme kalıbı, konveyör, harmanlama, kaldırma, taşıma, soğutma, otomatik ekipmanlar ve eğme, bükme işlevleri için kullanılmaktadır. Kompresör servisi ve kompresör tamiri ile ilgili detayları bu sayfamızda sizlere sunuyoruz. Basınçlı hava kompresörlerini diğer kompresörlerden ayıran özellikleri kompresyonun kademe sayısı, soğutma yöntemi, sürme yöntemi, yağlanma yöntemi ve özel imalatlar şeklinde üretilebilmesidir. Hava kompresörünün kullandığı elektrik enerjisi %80 ile %90 arası oranı ısı enerjisine dönüşür. Birçok durumda da ısıyı geri kazanma yöntemleri ile termal enerji sayesinde ısının geri alınması sağlanır. Sıcak hava sayesinde geri kazanılacak ısı göreceli olarak düşük sıcaklıktadır. İçten yanmalı olan motorla sürülen kompresörlerin hava kafasından çıkan ısı düşüktür ve motorun sıcaklığı daha da fazla olacağı için, düşük basınçlı üretimde dahi kullanılabilir. Hava kompresörünün çalıştığı ya da ısıya ihtiyaç duyulmayan anlarda ise kompresörün üretilen ısıyı atması için soğutma sistemine ihtiyaç vardır.

  bosan-kompresor-teknik-servisi    aydin-trafo-kompresor-tamiri-bakimi-servisi

  Soğutma sistemleri kompresörlerin uzun ömürlü ve sağlıklı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Hava kompresörü çok az tam yük modunda çalışır. Basınçlı hava kurutucuları arasında soğutucu akışkanlı, kimyasal kurutucular ve deliquescent hava kurutucuları bulunur. Motor ile iş birlik içerisinde çalışan kompresörler de vardır.

  Kullandığınız kompresörlerin rutin olarak kompresör servisi ile bakımları ve düzenli kontrolleri, donanım özelliklerinin kompresör tamiri yapılmalıdır. Sistemlerde arıza meydana geldiğinde mutlaka çözülmelidir ki, işletmenizi de zor durumda bırakmamalıdır. Günümüzde üretilen kompresörlerin sakin bir şekilde uzun dönem arızasız çalışması beklenmektedir. Fakat bazı zamanlarda sorunlar da ortaya çıkabilir.

  Kompresör bakımı yapılırken en çok şikayetler arasından tıkanıklıklar yer alıyor. Hava kompresörü tıkanıklıkları ya da arızaları sürekli makinanın çalışmasından kaynaklı olarak sistem hatalarından meydana gelmektedir. Arızaların önlenmesi ve sorunların giderilmesi bakımların düzenli ve iyi bir şekilde yapılmasıyla çözülecektir.

  yigitsan-kompresor-servisi-tamiri-bakimi  tamsan-kompresor-servisi-tamiri-bakimi

  Kompresörlerde arıza meydana geldiğinde ilk bakılacak yer mutlaka yağ seviyesi olmalıdır. Yağ seviyesi kontrol edilerek gözetleme kısmından camın orta hizasından düşük olması ve her yarım saatte bir seviyesinin kontrol edilmesi gereklidir. Yağ sızıntısı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sızıntı olduğu durumlarda kaçak olup olmadığı denetlenmelidir. Makinadan gelen ses, titreşim, soğutma ve basınç miktarı ölçülmeli ve anormal görülen durumlarda da mutlaka arızalar giderilerek müdahale edilmelidir. Motorlar ve motorların yağlama durumları da kontrol edilmelidir. Kompresör tamiri için mutlaka bir uzmana başvurunuz. Kendiniz kompresör servisi için uzman değilseniz, kompresörünüze zarar verebilir; kar elde edeyim derken zarar edebilirsiniz.

  teknos-kompresor-tamiri-servisi-bakimi   komsan-kompresor-tamiri-bakimi-servisi

  Yüksek basınç manometreleri de kontrol edilerek kompresör sorunları çözülmelidir. Dış ünite yüzeyinde birikmiş pislikler temizlenir ve iç ünite yüzeyinde bulunan buzlar da eritilerek filtre kontrol edilir. Gaz tesisatında kaçak olup olmadığına bakılır ve fanların düzgün sistemde çalıştığından emin olunur. Elektrik bağlantılarını kontrol edilir, basınç kısımları ve emniyet sistemi mutlaka incelenir. Tıkanma durumlarında kompresör makinalarının havalandırma sistemlerinden faydalanılır. Oluşan tıkanıkları açmak için teknik servisten de destek alarak sorunlarınızı giderebilirsiniz. Hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet vermek amacıyla sizlere günün her saatinde kaliteli ve dürüst hizmet sunularak, kompresör temizleme makinalarından yararlanılarak sorunlarınız giderilir. Eğitimli uzman kadrosu ile teknik servis hizmetinden orjinal yedek parçalarla birlikte hizmet alabilirsiniz. En çok pistonlu kompresör, vidalı kompresör ve turbo kompresörlerin bakımlarıyla birlikte her çeşit kompresör tipi bakımı yapılmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı ile düşük maliyet, yüksek verim elde etme hedeflenir ve kaliteyi artırmak için her zaman daha fazla çalışılır. Hava kompresör fiyatları piyasada oldukça uygun fiyatlar arasında yer almakta.

  Kompresörlerde oluşan tıkanıklar da en kısa sürede çözümlenerek, kompresörünüzün yeniden eskiden gibi çalışması hedeflenir ve kalitesi de işleviyle birlikte arttırılır. Kompresör tamiri ve kompresör teknik servisi için Atlas Kompresör ile iletişime geçebilirsiniz.