Atlas Kompresör fiyatları ile ilgili detayları sizlerle paylaştık. Gaz sıkıştırmaya yarayan kompresörler elektrik akımı ya da mekanik sistem ile çalışırlar. Kompresörlerin amacı hava ya da diğer gazları atmosfer basıncından daha fazla olan basınçlara sıkıştırmaktır. Vakum üretmek ya da atmosfer basıncının altına inmek için de kompresörler kullanılmaktadır. Bu şekilde çalışırsa kompresör makinaları içindeki pompa havalı yerde olan havayı ya da gazı dışarı atar.

hava kompresör

Kompresör türleri çalışma şekillerine ve alanlarına göre çok farklı çeşitlerde üretilmiştir. İleri-geri kompresörler, dönel kompresörler, merkezkaç kompresörler, eksenel akımlı kompresörler, dönel pozitif yer değiştirmeli kompresörler, jet kompresörler, hidrolik kompresörler, gaz ve buhar kompresörleri bulunur. Kompresör fiyatları da işleyişlerine göre, markalarına göre farklılık göstermektedir. Piyasada çok fazla kompresör markası mevcuttur. Bu nedenle markaların ürettikleri kaliteye ve çeşide göre de fiyatlar belirlenmektedir. Aynı zamanda teknik destek ve oluşabilecek arızalardan dolayı da düşük masraf olan makinalar tercih edilmektedir. Kompresörlerin çalışma alanları gaz sıkıştırma, kontrol ve işletme, vakum çözümleme, form verme, kalıp baskı, eğme, bükme, harmanlama, sıkma, kaldırma, taşıma, konveyör gibi pek çok alanda bulunur. Kompresörler dışarıdan aldıkları havayı yüksek basınçlarda kullandıklarından avantaj sağlasalar da maliyetleri yüksektir. Basınçlı havanın maliyeti elektrik fiyatlarından daha fazla olduğundan dolayı pahalıdır.

kompresör fiyatları

Basınçlı havayı ekonomik bir şekilde kullanmak istiyorsanız işletmenize uygun bir kompresör seçmelisiniz. Kompresörünüzün sürekli çalışması için elektrik enerjisi de oldukça önemlidir. Bu nedenle kompresör seçerken işletme basıncı, hava miktarı, kompresör tipi, özgül ve yüksüz güç tüketimi, temiz basınçlı hava mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İhtiyacınızdan fazla basınç sağlayan kompresör seçimi, size ekonomik anlamda zarar verecektir. Kompresör fiyatları cebinize uygun olacak her şekilde bulunmaktadır.

 

En çok tercih edilen kompresör çeşitleri arasında vidalı ve pistonlu kompresörler bulunmaktadır. Pistonlu kompresörler endüstriyel alanlarda kullanılmak için üretilmiştir. Vidalı kompresörler de işletmeler için uygundur ve sessiz çalışma sistemi sayesinde çok tercih edilen kompresör çeşitlerinden biri olmuştur. Kompresör fiyatları tercih edeceğiniz özelliklere göre değişir ve her markanın her fiyatta modeli bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak, işletmelerinizde kullanacağınız, size yarar sağlayacak kompresörler ile istediğiniz havayı elde edebilir ve basınçlı hava sağlayabilirsiniz. İstediğiniz kompresörleri almak için marka firmalarının ürettiği ödeme avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

ucuz-vidali-kompresor- fiyatları

Kompresör fiyatları ne kadar?

Kompresör fiyatları ürün malı ve cinsine göre farklılık gösterebilir. Alacağınız ürünler hakkında geniş bir bilgiye sahip olmanız ve bu ürün hakkında fiyat araştırması yapmanız gerekmektedir. Yani vidalı kompresör, pistonlu kompresör veya silobas kompresör fiyatlarını araştırmanız gerekmektedir.

Kompresör fiyatlarındaki değişkenlik sürüyor. İnternet üzerinde yapılan arama sonuçlarında aynı ürünün çok farklı fiyat etiketi bulunuyor. Ancak bilinmesi gereken ise kompresör kaliteli ise fiyatının pek değişmeyeceğidir.

Kompresör fiyatlarını ele alacak olursak;

Vidalı kompresör fiyatları

Vidalı kompresör fiyatlarını internet üzerinde biraz araştırma yaparsak sıfır ve ikinci el fiyatları arasında çok farklar bulunuyor.

Pistonlu kompresör fiyatları ne kadar?

Pistonlu kompresör fiyatlarını inceleyecek olursak sıfır ve ikinci el fiyatları arasındaki farkın fazla olmadığı görülüyor.

Son olarak da silobas kompresör fiyatlarını inceleyelim.

Silobas kompresör fiyatları ne kadar?

Atlas Kompresör olarak aradığınız her ürünü sizlere temin edebileceğimizi bilmenizi isteriz. Gerek vidalı gerek pistonlu gerekse silobas veya diğer kompresör çeşitleri için aradığınız her ürünü bulabiliriz.

Teknik servis iletişim için tıklayın

Hava Kompresörü özellikleri fiyatları için tıklayın