Şubat 02 2017 0comment

Tek ve çift kademeli uygun kompresör fiyatları

Pistonlu kompresörler, ortamda ki havayı sıkıştırır ve basıncı artırarak basınçlı hava üretirler. Pistonun alt ölü noktaya ileri ve geri hareketiyle birlikte atmosfer gazını emerek kuru hava filtresinde temizleme işlemi yapar ve emme sübaplarından geçiş yapar. Üst ölü noktaya pistonun hareketiyle beraber basma subapları ile sıkıştırma işlemi yapılır. Piston’un yarattığı etkiyle beraber hava elde edilmesi sağlanır. Pistonlu kompresör kafa bloğu elektrik motoru ve kayış kasnak sisteminin yardımıyla tahrik edilir. Düşük basınçlara tek kademe kompresör daha yüksek basınçlara ulaşmak için ise iki kademeleri kompresörler kullanılmalıdır. Atlas kompresör, bu konuda 1946’dan beri Türkiye’de ki öncü firmalardan biridir.

Tek kademeli pistonlu kompresör

Tek kademeli kompresörler, içlerinde bulunan basma subaplarının oluşturduğu basınçlı hava ilk olarak kolektör yardımıyla beraber toparlanır ve sonrasında çekvalf sisteminden geçirilerek hava deposuna aktarımı yapılır. Hava deposuna girişinden önce çekvalf, depoya giden basınçlı havayı geri dönüşünü engeller. Pistonlu kompresörlerin duruşu sırasında kolektör ve pistonların üstünde bulunan üzerinde olan basınçlı havanın dışarı çıkarılması bazı çeşitlerinde basınç otomatiği, bazılarında ise selenois valf yardımıyla sağlanabilir. Atlas kompresör birbirinden başarılı tek kademeli pistonlu kompresörleri ile yıllardır hizmet vermektedir. Aynı zaman da her marka kompresör için onarım, tamir, bakım ve teknik servis hizmeti de sunan Atlas kompresör 60 yıldır Türkiye’nin bir numaralı kompresör firması olarak göze çarpıyor. Atk serisi tek kademeli kompresörler ile oldukça kaliteli ürünleri bizlere sunan Atlas kompresör bu alanda zirveden kopmaya pek niyetli görünmüyor.

Elkom pistonlu kompresör fiyatları

Çift kademeli pistonlu kompresör

Çift kademeli pistonlu kompresörler, alçak basınç oluşturan kademelerin baskıladığı havayı daha sonradan ikinci veya üçüncü alt kademeler de soğutucu yardımıyla aktarılır. Hava deposunda yönlendirilen basınçlı hava ise, deponun içinde meydana gelen atmosfer gazının içinde ki su buharını deponun altında ki su tahliye vanalarına atar. Pistonlu kompresörler özellikle endüstri de oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Elektrik motoruyla da çalışabilmeleri onları oldukça kullanışlı hale getirmektedir. Özellikle belli yerlerde ki inşaatlar ve yol yapımında kullanımı oldukça yaygındır. Bu kompresörler dizel motor ya da benzin ile çalışabilir. Atlas kompresör çift pistonlu kompresörleri ile sizi bekliyor. Yıllardır süre gelen deneyimiyle birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanan Atlas kompresör ürünleri daima güvenli ve kullanışlıdır. Kaliteden asla ödün vermeyen çalışan kadrosu ile Atlas kompresör daima yanınızda.

Uygun kompresör fiyatları

Atlas kompresör 60 yıldır dünden bugüne gelen tecrübesi ve iş ahlakını bilen profesyonel kadrosuyla hizmet vermektedir. Türkiye’nin en iyi kompresörlerini üreten atlas kompresör fiyatlarıyla da alıcıya oldukça uygun şartlar sunmaktadır. Tüm bunların yanında teknik servis hizmeti de sunan Atlas kompresör, kompresörlerinizin bakımı, onarımı ve teknik servis hizmetini de bunun yanında sunmaktadır. Ek olarak garanti imkânı da sunan Atlas kompresörü denemediyseniz artık siz de bu tecrübeli ekibin ürünleri ve servisiyle tanışmalısınız.

 

 

Benzer yazılar