Ocak 01 2017 0comment

İstanbul İkitelli kompresör servisi yapan firmalar

İstanbul İkitelli kompresör servisi yapan firmalar hangileridir? sorusu İkitelli’deki esnaf tarafından merak konusu oluyor. İş anında kompresör yaşanılan sorulardan dolayı en işlerin aksamaması için hızlı kompresör servisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenler bu yazımızı bu sorunlara işaret çekmek için yazdık. Günlük hayatın her aşamasında birçok firma yaptıkları işe uygun olarak çeşitli kompresörler kullanıyor. Kompresör konusunda dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunuyor. Eğer bu faktörler göz önünde bulundurulmaz ve sıradan bir kompresör kullanılırsa hem gereksiz yere yüksek ücretler ödenmiş olur, hem de kompresörden beklenen verim alınamamış olur. Kompresör seçiminde hava miktarı, işletme basıncı, kullanılacak olan kompresörün tipi ve özgül güç tüketimi konuların değerlendirilmesi ve bunlara uygun olan kompresörlerin kullanılması gerekir.

Ayrıca uzun yıllar boyunca kullanılacak olan kompresörlerin satın alınması kadar, bu konuda alınacak olan teknik servis hizmeti de çok önemlidir. Çünkü kompresörlere yapılacak olan herhangi bir yanlış işlem hem uzun süre kompresörlerin kullanımına engel oluyor, hem de daha yüksek kompresör servis ücretlerinin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Bu yüzden mutlaka deneyimli olan, bu işte uzman olan firmaların tercih edilmesi gerekiyor. Sizlerde farklı kompresör modelleri için teknik destek alabileceğiniz güvenilir bir servis arıyorsanız İstanbul İkitelli’de kompresör servisi hizmet veren Atlas Kompresör firmasını tercih edebilirsiniz. Senelerdir bu sektörde hizmet veren firmayı sizlerde istediğiniz zaman arayabilir ve firmadan destek alabilirsiniz.

Kompresör servisi tamiri bakımı ve onarımı

Kompresör teknik servisi için iletişim kanalları

İstanbul İkitelli’de kompresör satışı yapan ve teknik servis hizmeti veren firmaya ulaşabileceğiniz farklı iletişim kanalları bulunuyor. Firmaya hafta içi ve Cumartesi günleri gece yarısına kadar telefon numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz. Telefondaki müşteri temsilcileri belirtilen saatler arasında aktif olarak hizmet vermekte ve müşterilerinden gelen teknik servis taleplerini almaktadır.

Sonrasında ise müşterilerin istemiş olduğu kompresör servisi gün ve saatte firmanın konusunda uzman çalışanları ilgili müşterilere gitmekte ve yapılması gereken işlemleri gerçekleştirmektedir. Atlas Kompresör firmasına Whatsapp numarası üzerinden de istediğiniz zaman ulaşabilir ve anlık olarak firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Firmaya bunun dışında günün her saati mail adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz. Kompresörlerle ilgili herhangi bir konu hakkında bilgi almak ve teknik servis hizmeti almak için rahatlıkla mail iletişimini kullanabilirsiniz. Ayrıca firmanın internet sitesi olan www.atlas-kompresor.com web sitesindeki iletişim formunu kullanarak da online olarak firmaya ulaşabilir ve teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Firmanın İnternet Adresi Üzerinde Aradığınız Birçok Bilgiyi Bulabilirsiniz

İkitelli kompresör servisi hizmeti için hemen bizimle iletişime geçiniz. Senelerdir bu sektörde hizmet veren ve sektörün önemli isimlerinden birisi olan Atlas Kompresör firmasının vermiş olduğu  kompresör servisi hizmetlerle ilgili olarak ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Bunun için yukarıda da belirtildiği gibi www.atlas-kompresör.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin kullanımı son derece kolay olduğu için ziyaretçiler siteyi rahatlıkla ziyaret edebilir ve istedikleri bilgilere kolaylıkla ulaşabilirler. Sitenin ana sayfasında yer alan kompresörler ile ilgili başlık altında firmanın satışını yaptığı kompresör çeşitlileri bulunuyor. Aynı şekilde teknik servis alanında ise teknik servis konusunda verilen hizmetler ve teknik servis formu bulunuyor. Ayrıca firmanın bugüne kadar hizmet verdiği firmalar hakkında bilgi almak için de ana sayfadaki referanslarımız alanını ziyaret edebilirsiniz.

Kompresör nedir ne işe yarar ve nerelerde kullanılır?

Kompresör tanım gereği gazları ve havayı daha yüksek basınçlara sıkıştıran motorlu bir makinedir. Daha farklı bir şekilde tanımlayacak olursak atmosferden elde edilen havayı sıkıştırarak basıncını arttıran bir alettir. Kompresör pnömatik çalışma sistemiyle ve basınçlı havanın gerekli olduğu ortamlarda hava desteği sağlamak amacı ile çalışan motorlu makinedir. Vidalı hava kompresörleri deplasmanlı yani pozitif yer değiştirmeli kompresörlerdir. Kullanılan en yaygın kompresör vidalı hava kompresörüdür. Yapısı itibariyle tek kademeli, helisel ve spiral lobları ve yivleri olan bir çift rotordan oluşur, aynı zamanda yağ enjeksiyonludur. Kapalı bir gövde bulunduran bu kompresörler, bu gövde içerisinde dönerek havayı sıkıştırmaya yarayan bir çift rotor vardır. Emme veya çıkış valfleri bulunmaz. Önemli olan durum vida rotorları ve rotorlar ile vida gövdesi arasındaki açıklıkları kapatmak için vida içine püskürtülen yağ sayesinde soğutulur. Böyle bir uygulamanın sonunda yapı içerisindeki parçaların çalışma sıcaklığının yüksek sıcaklıklara çıkmasını engeller. Görüldüğü üzere yapımının basit olduğu vidalı hava kompresörlerinin ve aşınan parçaların azlığı, bakımının ve çalıştırılmasının kolay olması, bütünüyle dizayn edilmesinin kolay olduğunu gösteriyor.