Aralık 12 2016 0comment

Kompresör tamir servisinde dikkat edilecek hususlar

Kompresör servisi, bakımı, tamiri, onarımı ile ilgili teknik bilgileri yazımızda sizlerle paylaştık. Kompresör cihazını öncelikle tanım olarak sizlerle paylaşalım. Kompresör; havayı veya diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek basınçlara sıkıştırmak için kullanılan motorlu bir makinedir. Yani genel anlamda basıncı arttırmak için tercih edilen makinedir.

Kompresör Seçimi Nasıl Olmalı?

Kompresör seçiminde; işletme basıncı, hava miktarı, kompresör tipi, özgül güç tüketimi, yüksüz güç tüketimi ve temiz basınçlı hava konularında dikkatli olunması gerekir. Kompresör seçerken bu konularda sizin için uygun olan firmanın kompresörünü seçebilirsiniz. Kompresörler kullanımı sırasında bazı aksilikler ortaya çıkarabilir veya tamir süreci içinde olabilir. Bu durumda yapmanız gereken kompresör tercihinde bulunduğunuz firma ile iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Vidalı kompresör servisi bakımı onarımı

Kompresörümü nasıl tamir ettiririm?

Firmanızın internet sitesinden veya irtibat numarasından iletişime geçerek talebinizi bildirebilirsiniz. Firmanızın kompresör tamiri teknik servis hizmeti size yardımcı olacaktır. Her türlü arızalanan vidalı kompresör, silobas kompresör, pistonlu kompresör, hava kompresör ve hava kurutucular için kompresör tamir ve teknik servis hizmeti firma tarafından sağlanacaktır.

Tamir servisi

Kullanmakta olduğunuz kompresörünüzün size belirtilen kurallarına uygun kullanmazsanız uzun ömürlü ve daha sağlıklı kullanımını sağlayamazsınız. Kompresörünüzle ilgili oluşan bir şikayetiniz de uzman ve deneyimli bir personelden yardım istemeniz daha faydalı olacaktır. Kompresörünüzde arıza meydana geldiğinde ilk yapılacak işlem mutlaka yağ seviyesine bakmak olmalıdır. Bu sayede yağ sızıntısının olup olmadığı kontrol edilir. Kompresör cihazınızdan gelen ses, titreşim, soğutma ve basınç miktarı ölçülmeli ve eğer normal bir durum söz konusu değilse uzman kişilere başvurularak servisin çağırılması daha faydalıdır. Kompresör tamirinde kendiniz uzman veya tecrübeli değilseniz cihazınıza herhangi bir müdahalede bulunmayınız. Çağırmış olduğunuz tamir servisinin uzman personellerden oluştuğundan emin olmalısınız.

Kompresör servisi yedek parçaları

Yüksek basınç manometreleri kontrol edildikten sonra kompresör sorunları çözülmelidir. Kompresörünüzde gerekli olan iç ve dış temizleme işlemi yapılır. Gaz tesisatına bakılarak herhangi bir kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Elektrik bağlantıları kontrol edilmeli, basınç kısımları ise mutlaka incelenmelidir.

Eğer kompresörünüzde bir tıkanma söz konusuysa kompresörünüzde bulunan havalandırma sisteminden faydalanılarak bu sorun çözülür. Firmanın servisleri her saat ve zamanda sizlerin sorununu çözmek için hizmet vermektedir. Her sorununuzda gönül rahatlığıyla firmadan yardım isteyebilirsiniz. Firmanın kaliteli hizmet anlayışı, düşük maliyeti ve yüksek verim elde etme hedefleri arasındadır. Hava kompresör fiyatları piyasada daha uygun fiyatta olan kompresör çeşitleridir.

Kompresörlerde oluşan sorunlar teknik tamir servisi ile mümkün olduğu sürece hızlı ve düzgün olması için çalışmaktadır. Kompresörünüzün eskisi gibi olup verimli şekilde çalışması için teknik tamir servisi her türlü hizmeti sağlamaktadır. Kompresör tamir servisi için atlas kompresör ile iletişime geçerek sorununuzu kolaylıkla halledebilirsiniz. Firmanın çalışanları sizlerin her türlü sorunu ile ilgilenerek sizlere yardımcı olacaktır. Kompresör tamir servisinizi seçerken bu hususlara dikkat etmeniz size fayda sağlayacaktır.

Benzer yazılar