Aralık 28 2016 0comment

Ucuza kompresör teknik servisi hizmeti! İthal kompresör tamir bakımı!

Ucuz kompresör servisi… Kompresör kelimesi İngilizce bir kelimeden türeyen “compressor” kelimesinden ortaya çıkan bit terimdir. İngilizce bir kelime olmasına rağmen zamanla Türkçede kompresör ismini almıştır. Sıkıştırmak anlamına gelen bu kelime bizim dilimizde Sıkıştırıcı anlamına gelecek şekilde kullanılmaktadır. Tüm ithal kompresör ürünlerin bakım, onarım, tamir ve teknik servis hizmeti için ucuza kompresör teknik servisi hizmeti için iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kompresör ; “sıkıştırılmış hava” nerelerde ve hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Sıkıştırılmış hava günümüzde birçok iş alanında kullanılmaktadır. Farklı alanlarda kullanım olanağının yüksek olması sebebi ile ülkemize bu noktada köklü firmalar bulunmaktadır. Lastik sanayinde kullanımı çok geniştir. Örnek verecek olursak lastikler sıkıştırılmış hava kullanılarak şişirilmektedir.

Birçok tamirhanede özellikle gelişmiş olanlarında kompresör sıkça kullanılmaktadır. Kompresörler pnömotik sistem diye adlandırılan mekanik sistemlerde kullanılan temel cihazlardandır. Lastik çıkarma ve lastik takma aletleri pnömotik sistemler kullanılarak üretilen aletlerdir. Pnömotik aletler kategorisine girmektedir.

Kompresör servisi için tıklayınız

Kompresörler’ in çeşitleri var mıdır?

Piyasada yaygın olarak kullanılan çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle vidalı hava kompresörleri sık tercih edilen modellerinden biridir. Vidalı hava kompresörlerinin yapısı tek kademeli olmaktadır. Ayrıca helisel ve spiral lobları barındıran rotordan oluşmaktadır. Vidalı hava kompresörleri yağ enjeksiyonludur.

Vidalı hava kompresörleri kapalı bir gövde halindedir. Bu kapalı gövdenin içinde havayı sıkıştırmayı amaçlayan rotor bulunur. Vidalı hava kompresörlerini satın almanız için en faydalı yanları, bakımının ve çalıştırılma şeklinin kolay olması, aşınan parçasının diğer kompresörlere oranla daha az olması, ve dizaynının basit olması şeklinde sıralayabilmekteyiz.

Vidalı kompresörlerin avantajları bununla da sınırlı değildir. Su soğutmalı, hava soğutmalı, yağlı ve yağsız enjeksiyonlu çeşitleri, iki kademeli ya da tek kademeye sahip olarak üretilebilmektedir. Kapasite ve basınç olarak çeşitli özelliklere ve farklılıklara sahiptir bu yönü ile ne amaçla kullanılacağına bağlı olarak kapasite ve basınçları değişebilmektedir. Debi miktarı kompresörün sisteme gönderdiği hava miktarıdır. Kompresör satın alma sırasında kompresör özelliklerinin ve ayrıntılarının dikkatle incelemenizi firma olarak tavsiye etmekteyiz.

Atlas kompresör servisi

Piyasada bulunan hemen hemen birçok firmada kompresörler 400 lt’lik ve 1800 lt’lik hava tankı üzerine monte edilmiş şekilde satışa sunulmaktadır.

Kompresör fiyatları hangi aralıktadır ve fiyatı belirleyen etmenler nelerdir?

Kompresör fiyatları özelliğine ve standartlarına göre birçok firmada farklılık oluşturmaktadır. Siz müşterilerin dikkat edeceği özellikler kompresörün dışına ve görünüşüne yönelik olmamalıdır. Basınç, debi, kapasite ve kompresörün içyapısı fiyat farklılıklarını oluşturabilecek ana kalemlerdir. Birçok kompresör dışarıdan aynı görünür fakat içyapısı ve özellikleri farklıdır. Aynı amaca hizmet eden iki kompresör arasında bulunan fiyat farkı içyapıda kullanılan malzemenin kalitesi ile ilişkili olmaktadır. Kompresörde kullanılan ana parçaların detayına dikkat ederek satın alma oluşturulmalıdır.

 

Bize düşen!

Atlas Kompresör, firma olarak uzun yıllardır bu sektörde faaliyet göstererek kompresör satışı gerçekleştirmektedir. Satış öncesi ve satış sonrası kompresör kullanımlarında oluşabilecek arızalarda müşteri memnuniyeti ön planda olan hizmet sunmaktayız. Firmamızı arayarak ya da firmamıza gelerek kompresörleri yerinde inceleyerek fiyat ve bilgi alabilmemiz mümkündür.

Benzer yazılar